Bolesti hlavy, migrény - jak se jich zbavit?

netrapte se zbytečně!

Bolesti hlavy a migrény patří mezi nejčastější problémy dnešního člověka. Trpí jimi především ženy.

Vysvětlení je z pohledu tradiční čínské medicíny takovéto. Ženy jsou povahy "jinové", tudíž jsou celý život vystaveny úbytku jinu při menstruaci, během kojení, porodu atd. Také jsou více emotivně založeny a opakované nadměrné emoce jako stres, výchova dětí, klimakterium, případně vliv úplňku mohou způsobit blokádu jaterní energie čchi, která se přemění na "vnitřní horko" a to začne stoupat do hlavy.

Mimochodem číňané nerozdělují bolesti hlavy a migrény. Podle nich patří do stejné kategorie.

Další příčinou bolestí hlavy bývá špatné držení těla, nevhodné pohybové stereotypy, vybočení obratlů krční páteře, zejména první krční obratel. Mimo jiné se může podílet i na chronické únavě, vysokém krevním tlaku, zapomnětlivosti, mdlobách či může způsobit poloviční ochrnutí díky nestejnému prokrvení mozkových polovic.

Dále bolesti hlavy můžou zapříčinit tzv. trigger points, nebo-li spoušťové body ve svalstvu krku a hlavy, jako je kývač hlavy, posteriorní cervikální svaly, zevní sval žvýkací, sval spánkový, vnitřní sval křídlový, sval trapézový atd.
Dalším důvodem bolesti hlavy může být nesprávné postavení kostrče díky úrazu nebo špatné postavení palců na nohou, které byly zdeformovány nevhodnou obuví. Zablokováním základního kloubu palce může docházet k reflexnímu blokování krční páteře a následným bolestem hlavy.

Ke všechny těmto aspektům je nutné přihlédnout při ošetření. Velmi často dochází k jejich kombinacím. Proto je důležité začít rozmotávat klubíčko problémů postupně. Stává se, že po odstranění jednoho problému se objeví jiný, který sice byl i před tím, ale byl překrytý výraznějším. V tom případě je nutné vytrvat a nevzdávat se. Vaše úsilí se ale vždy vyplatí.

Všichni víme, že léky na migrénu problém neřeší, jen tiší bolest, proto stojí za to nahlédnout pod pokličku alternativním možnostem řešení.